نشست شورای عالی راهبردی کنترل و فرماندهی ارتش برگزار شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری»  در نشست شورای عالی راهبردی کنترل و فرماندهی ارتش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نهاجا گفت: اهمیت فرماندهی و کنترل بر کسی پوشیده نیست و با فرماندهی و کنترل کارآمد و به‌روز می‌توان تصمیم‌گیری‌های بهتری در سطح کلان نیروها انجام داد.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های پیش‌بینی شده در آموزش، کوتاه کردن روند فرآیندها در مواقع اضطراری، پیگیری راهکارهای اجرایی از جمله مواردی است که در سطح نیروهای ارتش در حال انجام است، اظهار داشت: با تلاش روزافزون برای به‌روز شدن و انجام طرح‌های پیش‌بینی شده در رزمایش‌ها، شاهد پیشرفت بیش از پیش در بحث فرماندهی و کنترل خواهیم بود.

امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» در ادامه این نشست تصریح کرد: در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی به دست آمده است که در گذشته دست یافتن به این موارد بسیار مشکل بود ولی امروز در میدان عمل شاهد به ثمر نشستن بسیاری از این موارد هستیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی پروژه «آی‌سی‌اس» برای ارتباط با خلبانان در هر نقطه از کشور، راه‌اندازی شبکه کنترل فرماندهی پهپاد، ارتباط زنده با پهپادهای در حال پرواز از دفتر فرماندهی و راه‌اندازی پروژه «نصیر» به منظور رصد تمامی پروازها و پروژه‌های نهاجا در لحظه، از جمله پیشرفت‌هایی است که در نیروی هوایی ارتش حاصل شده است.

همچنین در این نشست، امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی، امیر سرتیپ «الهامی» جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی، امیر سرتیپ خلبان «واحدی» جانشین فرمانده نیروی هوایی، امیر دریادار «کاویانی» جانشین فرمانده نیروی دریایی، معاونان اطلاعات، عملیات، آموزش، بازرسی، فناوری اطلاعات ستاد ارتش و نیروهای چهارگانه ارتش نیز حضور داشتند.

پیدا خبر

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

قدردانی فرمانده نیروی انتظامی از ارتش برای تامین امنیت انتخابات

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، در نامه سرتیپ پاسدار …