مسوولان و مقامات انتصاب حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای را تبریک گفتند

به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در پیام تبریک خود خطاب به محسنی اژه ‌ای آورده است: انتصاب شایسته جنابعالی به سمت ریاست قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری که نشان از حسن اعتماد معظم‌له به تجربه گرانبها و سابقه درخشان شما در امر قضا دارد، تبریک می‌گویم.

در ادامه این نامه آمده است: از محضر خداوند متعال تداوم توفیقات جنابعالی و همکارانتان را مسئلت می‌نمایم.

وزیر دفاع به حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای تبریک گفت 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، در بخشی از پیام امیر سرتیپ حاتمی آمده است: انتصاب شایسته حضرتعالی به ریاست قوه قضائیه را که نشان از تجارب ارزشمند و اعتماد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وزیر دفاع یادآور شد: بی تردید تجارب گران سنگ و تسلط حضرتعالی در ماموریت های خطیر  و موضوعات مستحدثه دستگاه قضا دستمایه‌ای ارزنده برای ایجاد تحول در گام دوم انقلاب اسلامی است.

امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: رجاء واثق دارم در سایه الطاف ربوبی و عنایات اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) برای پیش برد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحقق عدالت و ادامه مسیر تحول بخش دوره ریاست آیت الله رییسی در دستگاه قضا، گام‌های موثر و  اثرگذار، حاصل شود.

پیام تبریک رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع 

حجت الاسلام آقاجانپور در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به سمت ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت و عنوان کرد: حسن اعتماد ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز به حضرتعالی در سپردن مسوولیت بسیار مهم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران را صمیمانه تبریک عرض می‌کنم. نقش قوّه‌ قضائیه در حاکمیت اسلامی نقش بسیار مهمی است.  قوه قضائیه ضامن صحت عمل مسوولان نظام و آحاد مردم و تأمین حقوق آنها در نظام اسلامی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع افزود: اگر ما تشنه‌ عدالتیم، تضمین تحقّق عدالت، با سلامت و کارآمدی قوه‌ قضائیه میسر است. اگر ما برای مردم و حقوق آنها ارزش درجه‌ یک قائلیم، تأمین این حقوق، در گرو این است که قوه قضائیه بتواند کار خود را با قوت، شجاعت و بصیرت انجام دهد.  انتظار می‌رود با حضور حضرتعالی در راس قوه قضائیه به واسطه سوابق طولانی و ارزشمند و اشرافی که نسبت به آسیب‌ها و تهدیدات دارید،   با گماردن نیروهای کارآمد و جهادی و فاضل و صالح در مسوولیت‌ها، با قاطعیت با شبکه‌های فساد وعناصر آن مبارزه  تا طعم شیرین عدالت در کام مردم بنشیند.

پیام تبریک معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه

امین‌ حسین رحیمی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری را تبریک گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: کسب اعتماد ولی فقیه در انتصاب حضرتعالی به عنوان سکاندار دستگاه قضایی موجب مباهات است و این افتخار بزرگ را به جنابعالی تبریک عرض می‌کنم با توجه به تجربه گرانبهای سال‌های مجاهدت در دادگستری و با پشتیبانی خیل عظیم قضات و کارمندان شرافتمند و سختکوش و با استمداد از درگاه خداوند متعال ان‌شاءالله این دوره مسئولیت قوه قضائیه دوران شکوفایی اجرای عدالت و احقاق حق خواهد شد.    

پیام تبریک دکتر مونسان به حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای 

علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز با صدور پیامی، انتصاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

در بخشی از پیام وی آمده است: برادر بزرگوار جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای
انتصاب حضرت‌عالی به‌ عنوان رئیس قوه قضاییه که نشان از اعتماد مقام معظم رهبری به توانمندی ‌و تجارب گرانبهای شما دارد، اتفاقی ارزنده برای نظام قضایی کشور محسوب می‌شود.

مونسان آورده است: سوابق درخشان آن برادر ارجمند در دستگاه قضا همراه با تسلط بر مبانی فقهی و قضایی بی‌تردید موجب تحولاتی ارزشمند در قوه قضاییه خواهد شد و مسیر تحقق عدالت را در جامعه اسلامی هموار خواهد ساخت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز به حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای تبریک گفت

در بخشی از پیام فرهاد دژپسند آمده است: بدین وسیله انتصاب شایسته جنابعالی به سمت ریاست قوه قضاییه را که نشان از حسن اعتماد مقام معظم رهبری است، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. بی تردید، تخصص و تجارب ارزنده تان طی سال‌های مدید در مسئولیت های مختلف در دستگاه قضایی، چشم انداز روشنی را در تحقق اهداف عالیه نظام در امر قضا مصرح در بیانیه گام دوم انقلاب رقم خواهد زد.
   
وی در این پیام آورده است: کشور در این دوره مدیریتی و در دهه پیشرفت و عدالت که با اراده جمعی مردم و مسئولین با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان، تجربه گران‌سنگ کاهش اتکاء بودجه دولت به درآمدهای نفتی را طی می کند، نیازمند بستری امن در فضای اقتصادی برای تبلور فعالیت های اقتصادی مولد است.

در پیام وزیر امور اقتصاد و دارایی آمده است: مبارزه با پدیده مذموم قاچاق، پولشویی، فرار مالیاتی و همچنین بهبود محیط کسب و کارها، امنیت سرمایه گذاران خارجی، رونق بازار سرمایه و … از جمله کارویژه هایی است که به حمایت های ویژه قوه قضائیه وابسته است.
 

تبریک رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به رئیس جدید قوه قضائیه

مصطفی رستمی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پیامی ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین اژه ای به ریاست قوه قضائیه آورده است: انتصاب حضرتعالی با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، موجب مسرّت شد. تجربه طولانی سال ها خدمت در سنگر برقراری عدل و کارنامه درخشان در مبارزه قاطعانه با فساد، موجب دلگرمی و امید دوستداران انقلاب نسبت به آینده دستگاه قضایی و نگرانی مفسدان است.

در بخشی از این پیام آمده است: امید است مسیر تحول در قوه قضائیه همچنان برقرار باشد. در این مسیر سخت و امیدبخش یکی از موتورهای پیش ران؛ آرمان خواهی و مطالبه گری جوانان و دانشجویان در مبارزه با فساد، برقراری عدالت و کاهش آسیب های اجتماعی است.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ها در این پیام آورده است: توصیه مخلصانه به حضرتعالی که رویه حضور در جمع جوانان و دانشجویان را داشته اید، استمرار ارتباط با جریانات دانشجویی و توجه به مطالبه گری آن ها در راه رسیدن به یک جامعه عادل و بدون فساد خواهد بود.
وی در ادامه این پیام تاکید می کند: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز وظیفه خود می داند تا به منظور تحقق این هدف و سایر مأموریت هایی که رهبر معظم انقلاب به دستگاه قضایی و شخص حضرتعالی سپرده اند، مسیر ارتباط مؤثرتر و عملیاتی تر میان قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت نخبگان دانشگاهی را بیش ازپیش برقرار سازد. 

پیام تبریک رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور به حجت الاسلام اژه‌ای 

غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با صدور پیامی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

در بخشی از پیام وی آمده است: خبر انتصاب شایسته حضرتعالی از سوی رهبر عظیم الشأن انقلاب آیت الله خامنه‌ای عزیز به ریاست قوه قضائیه که نشان از حسن اعتماد معظم له به فقاهت، مجاهدت، وارستگی، توانمندی و تجارب ارزنده حضرتعالی است، باعث مسرت شد. بدون شک درایت، تدبیر و اشراف حضرتعالی در مباحث حقوقی و موضوعات مرتبط با دستگاه قضا که در سایه تجارب ارزنده حضرتعالی به دست آمده است، منشا اقداماتی بزرگ و بنیادین در پیشبرد منویات مقام معظم رهبری در دستگاه قضا خواهد بود.

جلالی عنوان کرد: در جنگ اقتصادی با دشمن، مبارزه بی‌امان با هر نوع فساد و مفسد در هر مقامی یک ضرورت انقلاب اسلامی است. در این مسیر، مسلما مفسدان بزرگ برای سیاسی کردن مبارزه با فساد تلاش خواهند کرد که هوشمندی، ضرورت راهبردی قوه قضائیه در عبور از این بزنگاه خواهد بود. امید است، در دوران مدیریت حضرتعالی در دستگاه قضایی ضمن ادامه مجددانه اجرای سند تحول قضایی، شاهد التزام قانونی دستگاه‌ها برای رعایت الزامات پدافند غیرعامل به عنوان الزام پیشرفت توام با امنیت در کشور باشیم. 

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: تولید امنیت برای مردم و رفع آسیب‌پذیری‌ها در برخی زیرساخت‌ها که برای مردم احتمال مخاطره می‌کند نیز از مفاهیم حقوق عامه از منظر پدافند غیرعامل است که می‌تواند در چارچوب اهداف مشترک عالی قضایی و پدافند غیرعامل اقدام و دنبال شود.

پیام تبریک رییس دیوان عدالت اداری به رئیس جدید قوه قضاییه

محمد مصدق در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به سمت ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت و عنوان کرد: انتصاب بجا و شایسته جنابعالی از سوی رهبر معظم انقلاب (دام ظله العالی) را به عنوان رییس قوه قضاییه که نشان از شایستگی و تجارب ارزنده حضرتعالی دارد، صمیمانه تبریک عرض می کنم.

در بخشی از پیام وی آمده است: بی تردید دوران مسوولیت جنابعالی همچون سایر مسوولیت های مختلف در دستگاه قضایی درخشان و منشا آثار پربرکت خواهد بود و اقدامات تحولی در قوه قضاییه با شتاب دو چندان ادامه خواهد یافت.

پیام تبریک رئیس سازمان زندان‌ها به رئیس دستگاه قضا

محمد مهدی حاج محمدی با صدور پیامی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای را به سمت ریاست قوه قضاییه تبریک گفت و اظهار داشت: افتخار علمداری در عرصه اجرای عدالت و احقاق حق و مورد پسند و انتخاب نائب امام زمان عج واقع شدن، بسیار شوق آفرین و مغتنم است. 

وی در بخشی از این پیام آورده است: یقیناً با عنایت خداوند متعال و اهل بیت (ع) در پرتو تلاش مخلصانه و جهادی به اتکای، دانش و تجارب گران‌سنگ، امید و انتظار مقام معظم رهبری حفظه الله و مردم، تصدیق و جامه عمل خواهد پوشید. 

رئیس سازمان زندان ها در این پیام تبریک تصریح کرده است: انشاءالله در سایه تدابیر جنابعالی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور همسو با سایر ارکان قضایی در بستر سند تحول قضائی، هرچه سریعتر و بیشتر به سازمان مدنظر بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر عزیزمان به “آموزشگاه نیکی ها” تبدیل شود. 

تبریک رییس مرکز شورای حل اختلاف کشور به رئیس قوه قضاییه

هادی صادقی با صدور پیام تبریکی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت و افزود: جناب‌عالی به دلیل آراستگی به پارسایی، دانش و تخصص در امر قضاوت و امور پیرامون آن، تجربه فراوان مدیریتی و کار جهادی، روحیه مردمی و انقلابی گزینه‌ای شایسته برای تصدی این جایگاه رفیع هستید که بحمدالله توانسته‌اید اعتماد مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را به دست آورید.

وی در ادامه این پیام تصریح کرد: بی شک جناب‌عالی خواهید توانست با اتکا به مدد الهی و ادعیه خاصه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و همراهی قضات شریف و کارمندان ساعی دستگاه قضایی و اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، در ادامه مسیر برنامه‌های تحولی قوه قضاییه توفیقات فراوان داشته باشید.

پیام تبریک رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به رئیس قوه قضاییه

نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای را به عنوان رئیس قوه قضاییه تبریک گفت.

در بخشی از پیام تبریک حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی،آمده است: انتصاب جنابعالی به عنوان فردی مجرب، قاطع و کاربلد به ریاست قوه قضاییه که متبرک است به حکم ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌تواند همچون دو سال اخیر آغاز فصل جدید و پرکار دیگری در این جایگاه بسیار مهم و حیاتی باشد و امید آحاد مردم را به دستگاه قضا و رعایت عدالت دوچندان کند.

پیام تبریک رئیس کمیته امداد به رئیس قوه قضائیه

رئیس کمیته امداد در پیامی انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه‌ای به عنوان ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

در پیام تبریک سید مرتضی بختیاری به مناسبت انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه‌ای به عنوان ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران آمده است: احتراماً انتصاب شایسته جنابعالی را که از ذخائر دستگاه عظیم قضائی هستید از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی (مدّظلّه العالی) در سنگر ریاست قوه قضائیه تبریک و تهنیت عرض می‌ کنم.

وی در بخشی از این پیام آورده است: قوه قضائیه در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره ملجا و پناهگاه مردم بوده و بدون تردید حضور ارزشمند مستطابعالی در راس دستگاه قضا با پشتوانه تجربیات قضائی و اجرائی در کنار دانش و تخصص علمی و فقهی، نویدبخش تداوم تحول در همه عرصه‌های قضائی و حقوقی خواهد بود. از درگاه خداوند سبحان توفیقات روزافزون حضرتعالی را در احقاق حق و ابطال باطل و اجرای عدالت مسئلت داریم.

پیام تبریک رییس سازمان پزشکی قانونی کشور

دکتر عباس مسجدی آرانی در پیامی به حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، آورده است: انتصاب شایسته حضرتعالی را به ریاست قوه قضاییه از سوی رهبر معظم انقلاب (دامت برکاته) که نشانگر حسن اعتماد معظم له به جنابعالی است، تبریک عرض می‌کنم.

وی در بخشی از این پیام آورده است: قطعاً سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی در مناصب مختلف مدیریتی دستگاه قضایی در کنار حسن شهرت به ولایتمداری، عدالت طلبی، فساد ستیزی، قاطعیت، سلامت نفس و توجه به رفع مشکلات مردم، زمینه ساز اعتماد مبارک رهبر معظم انقلاب در انتصاب یکی دیگر از ذخایر قوه قضاییه به سمت ریاست این قوه و نوید بخش تداوم حرکت پرشتاب این قوه به سمت قوه قضاییه ای در تراز انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب روز گذشته در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.

آیت‌الله خامنه‌ای در این حکم با تأکید بر اهتمام جدی به مأموریت‌های دستگاه قضا در قانون اساسی و همچنین ادامه رویکرد تحولی و اجرای سند تحول موجود، «گسترش فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی»، «گماردن نیروهای کارآمد و جهادی در مسئولیت‌ها»، «ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و در عین حال برخورد قاطع با تخلفات» و «ارتباط با متن مردم» را از جمله انتظارات خود از رئیس جدید قوه قضائیه بیان کردند.

پیدا خبر

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

قدردانی فرمانده نیروی انتظامی از ارتش برای تامین امنیت انتخابات

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، در نامه سرتیپ پاسدار …