رژه یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش در دریای خزر انجام شد

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۰ نیروی دریایی ارتش در بزرگترین دریاچه جهان، بعد از ظهر امروز – چهارشنبه – با رژه یگان‌ های شناور دریایی و یگان‌ های پروازی با موفقیت پایان یافت.

بهره گیری از تاکتیک‌ها و استفاده از دستاوردها و تجهیزات نیروی دریایی ارتش، استفاده از انواع سامانه‌های تولید داخل از جمله سامانه‌های الکترواپتیکی و همچنین سامانه های جنگ الکترونیک موجود در یگان‌های شناور در این تمرین دریایی مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفتند.

همچنن عملیات شناسایی شناورها توسط هواپیماهای بدون سرنشین «یسیر» و «ابابیل»، تمرین عملیات رزمی توسط تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش با به کارگیری  تجهیزات و سلاح‌های مورد نیاز با پشتیبانی بالگردهای ۲۱۲ و ناوهای موشک انداز، اتخاذ روش های تمرین شده رزمی و تکیه بر رصد دقیق اطلاعاتی و بکارگیری سامانه‌های اخلالگر راداری، اجرای عملیات‌های چریک و ضد  چریک و عملیات نفوذ به ساحل، کنترل منطقه سرزمینی و اطلاعاتی و اجرای تیراندازی به اهداف سطحی و هوایی، از اقدامات انجام شده در این تمرین دریایی بود.

تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۰ با بهره گیری از ظرفیت تمامی یگان های ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش شامل؛ منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع)، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)، مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم(ع)، مرکز آموزش تکاوران دریایی قمر بنی هاشم(ع) و پایگاه های دریایی امیرآباد و آستارا  انجام شد.

بنا بر این گزارش، اعلام پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار، نمایش توانمندی و آمادگی رزمی و اشراف اطلاعاتی، تمرین آموزش ها و انتقال تجارب به نسل جوان، اعلام آمادگی برای همکاری مشترک با سایر کشورهای حاشیه خزر برای استمرار امنیت در این پهنه آبی، آزمایش سامانه های مدرن تولید داخل  از اهداف برگزاری این تمرین دریایی بود.

پیدا خبر

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

قدردانی فرمانده نیروی انتظامی از ارتش برای تامین امنیت انتخابات

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی، در نامه سرتیپ پاسدار …